Politika

HAYALLER YERLİ UÇAK, GERÇEKLER TANZİM KUYRUKLARI!

tanzim

Yıllardır her seçim arifesinde ya yerli uçağımız göklerdeydi ya da milli otomobilimiz yollardaydı. Ama bir türlü ne yerli uçağımız göklere çıktı ne de milli otomobilimiz duble yollara revan olabildi.

Erdoğan, her fırsatta Milli Şef İsmet İnönü’ye saldırmak ve onun şahsiyetini karalamak için ekmek kuyruklarından dem vururdu. Karneyle gıda dağıtımı yapıldığı savaş günlerini, kıtlık günlerini eleştirirdi. Savaş ve kıtlık günleri!

Evet, Milli Şef döneminde kıtlık vardı. Evet, Milli Şef döneminde savaş kapıdaydı ve Milli Şef öyle bir dönemde ülkesini savaşa sokmayarak dünya devletlerine diz çökmemişti. Bu milletin evlatları belki ekmeği karneyle aldı almasına ama bu milletlerin evlatları babasız kalmadı, yetim kalmadı. Bunun için bile Milli Şef’e şükran  borçluyuz!

Peki bugün savaş mı? Peki bugün kıtlık mı var?

İkisi de yok.

Onlara göre domatesle, biberle, patlıcanla hükümete düşürmeye çalışan güçler var. Kimdir bu dış güçler? Gerçekten var mı böyle güçler? Yoksa hayal ürünü mü? Ya da koskoca devlet üç beş tane komisyoncuya söz geçiremiyor mu? Komisyoncu veya çiftçiye maliyetler konusunda destek olamıyor mu da kendisi satışa başlıyor? (Tabi suçlu komisyoncuysa.)

Devletin kendisi komisyoncu oldu. Peki bu devlet ürünleri tarladan direk olarak çiftçiden mi alıyor? Antalya’dan, Niğde’den mi alıyor? Yoksa hal’den mi alıyor? Diyelim ki tarladan 4 TL’e kendisi alıyor. Tarladan 4 TL’e çıkan bir ürünün hiç mi nakliye, yol, işçilik, köprü geçiş, pazar, vs masrafı yok mu ki aldığı fiyata satıyor?

Bu masrafları kim karşılıyor? Tabi ki ucuz sebze kuyruğunda bekleyen vatandaş karşılıyor. Nasıl ki geçmediği köprünün, uçmadığı havalimanının masrafını karşılıyorsa, bunda da tüm masrafı yine vatandaş karşılıyor! Seçimden sonra ise misliyle karşılayacak!

Hükümet sebze satacağına artan mazot, gübre, zirai ilaç, tohum fiyatlarına müdahele etse ve seçim kurtarıcı önlemler yerine memleket kurtarıcı önlemler alsa daha iyi ve mantıklı olmaz mı? Elbette olur. Ama seçim kurtarıcı önlemler daha basit ve kolay ve dahası seçim kurtarıcı sonuçlara inanacak milyonlarca vatandaş var. Artan fiyatları maliyetleri bile düşünmeden CHP’e yükleyen, tanzim satış araçlarının Trump’ı, Merkel’i korkuttuğunu söyleyen onlarca vatandaş o kuyruklarda beklerken seçimi kurtarmak hükümet için hiçte zor değil!

Eğer bugün iktidar da CHP olsaydı ve bu kuyruklar CHP tarafından oluşturulsaydı, Erdoğan ne derdi?

“Sevgili kardeşlerim; CHP demek kuyruk demektir. Ekmek kuyruklarını, tüp kuyruklarını hatırlayın. Ah kardeşlerim ah. Karneyle ekmek aldığınız günleri hatırlayın. İşte CHP demek budur kardeşlerim. CHP beladır. CHP bu millete zulümdür. CHP tek adam diktası demektir. Siz bu güzel kardeşinize yetkiyi bir verin, bunların hepsi nasıl sona erecek görün. Kuyrukların sebebi olan CHP’e 31 Mart gecesi bir tokat atmaya var mısınız?”

gibi gibi bir sürü laf sıralardı.

Bugünün gerçeğini görmek için ise, yukarıda “CHP” kısımlarını “AKP”  olarak değiştirip yeniden okuyun.

Çöküş başlıyor.

Çünkü Demirel’in de dediği gibi “Tencere’nin yıkamayacağı hiçbir hükümet yoktur.”

Yazar Hakkında

Serhat Çevrim

Serhat Çevrim

Blogger, Yazar,
Atatürkçü, Genç Politikacı,
Daha fazlası için hakkımda sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumdan ayrıl

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com