Politika

Ekrem İmamoğlu

20150802113052

Başarılı bir ilçe başkanlığı döneminin ardından Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi ve AKP’nin kalesi sayılan bir ilçeyi kazandı.

Ekrem İmamoğlu,

İlçesinde her zaman halkın içinde olan, çocuklarla çocuk olabilen, kadınların dertlerini dinleyip derman üretebilen, yaşlıları el üstünde tutan bir belediye başkanlığı dönemi geçirdi. Yeni yeni gelişen Beylikdüzü’nü hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin parlayan yıldızına dönüştürdü.

Evet, ismi çok duyulmadı. Çok fazla medyatik bir politikacı değildi belki de ama Beylikdüzü’nde belediyecilik adına yaptıklarını tüm İstanbul bildi. Ama ismine yine de uzak kaldı. Olsun.

Şimdi hem İstanbul hem de Türkiye kendisini tanıdı. Başarılı belediyeciliğin, sosyal demokrat belediyeciliğin arkasında mimarın kim olduğunu herkes öğrendi.

Ekrem İmamoğlu; gülümseyen, dinleyen, dinlediklerine çözüm üreten bir isim. Kötü dil kullanmayan, her gittiği yerde iyilik ve hoşgörü ile seçimi kazanacağını vurgulayan ve parti örgütüne de bu yönde telkinlerde buluna  bir isim.

Vatandaşın sadece oyuna talip olmayan, onların gönlüne de girmeye çalışan naif bir sosyal demokrat. Öyle ki kendini AKP ve Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla karşılayan karşıt görüşlü vatandaşa bile “hayırlısı olsun” diyerek kendi incinse bile karşısında ki incitmeyecek kadar nazik düşünen bir politikacı.

Kendisine “kazanacaksın, bari gel AKP’den kazan” diyen vatandaşa bile “sen bana hakkını helal et, oyunu vermesen de olur” diyerek gönül köprüsü kurmayı bilen bir politikacı. Bunca kargaşa ve hakaretin olduğu bir siyasi dönemde yüzleri gülümsetmeyi biliyor. Umutları yeşertmeyi biliyor.

İnsanların özlediği güler yüzü ve tatlı dili vatandaşa sunuyor. Daha ne olsun be..

İstanbul için de birbirinden değerli projeleri var. Ama o projelere burada bahsetmeyeceğim. Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesaplarından ve kişisel internet sitesinden projelerini öğrenmenizi tavsiye ederim.

Ekrem İmamoğlu İstanbu’u kazanacak.

Ben buna inanıyorum.

Siz de inanın..

Yazar Hakkında

Serhat Çevrim

Serhat Çevrim

Blogger, Yazar,
Atatürkçü, Genç Politikacı,
Daha fazlası için hakkımda sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumdan ayrıl

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com