Politika

Ekrem İmamoğlu #2

Ekrem İmamoğlu #2

” 1 oy bile fazla olsa, seçimi kazanmış demektir” diyenler,

Anasının ak sütü gibi helal olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu’ndan ” Cebren ve hile ile aldı!.” Sadece hukukta değil, akıl ve vicdan da yeri olmayan bir kararla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri Yandaş Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.

Yandaş Seçim Kurulu‘nun iptal kararı, Ekrem İmamoğlu’nın halkın gözünde ve gönlünde başkan olduğu gerçeğini iptal ettirmeye yetmiyor, yetmeyecek! Çünkü o, gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünen projeleriyle İstanbul’un başkanı seçildi.

Rakibini, yetmezmiş gibi onlarca bakanı, cumhurbaşkanını ve yine onlarca yandaş basın kuruluşunu yenerek İstanbul’un başkanlığını kazandı.

Nasıl mı?

Sevgi diliyle kazandı. Hoşgörüyle kazandı. Vatandaşı dinleyerek kazandı. Hiç bir zaman hakaret etmedi. Kimseyi hor görmedi. Hiç kimseye sen iyisin, sen kötüsün diye ayırmadı. Uzatılan her eli sıktı. Kalp kırmadı. Kendine yöneltilen eleştiri ve protestoları da hoşgörüyle karşıladı.

YSK’nın iptal kararı O’nu moralini bozmadı. Aksine daha da perçinledi. YSK, 6 Mayıs 2019 günü vermiş olduğu hukuksuz kararla sadece İstanbul’a yeni bir belediye başkanı değil, Türkiye’ye yeni bir lider doğurdu. Ekrem İmamoğlu o gece halka seslenerek:

” Belki canınız sıkkın ama umudunu yitirmeyin. Biz buradayız ve asla vazgeçmeyiz. 16 milyon İstanbullu ile yürüyeceğim. Hiç kuşkunuz olmasın tekrar kazanacağız!”

açıklamasıyla yorulmadığını, mücadele azmini kaybetmediğini bir kez daha gösterdi.

” Hiç kimsenin hakkını yemedim. Hiç kimseyede hakkımı yedirtmem!”

açıklamasıyla da İstanbul halkına, haktan ve adaletten hiç bir zaman ayrılmayacağının sözünü yineledi.

Evet, Ekrem İmamoğlu seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. İstanbul halkı O’na bu yetkiyi verdi. Bu güveni duydu. O’da İstanbul halkının bu destek ve güveni ile sokaklarda gönül rahatlı ile 23 Haziran’a hazırlanıyor. Rakibi gibi sadece AKP’nin kazandığı ilçelere veya yandaş olan dernek ve vakıf iftarlarına gitmiyor. Aksine AKP’nin kalelerinden gönülleri kazanmaya devam ediyor.

18 günlük icraatleri ile 25 yıldır aynı zihniyet tarafından yönetilen İstanbul’un kaderini değiştirmesi, AKP’li seçmenin dahi takdirini topladı.  Ve bu icraatler adeta ” Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır!” der gibi İstanbul halkında karşılık buldu.

*

Dün bir konuşmasında Binali Yıldırım:

” Sandık kurulu, seçmenin tipine bakıyor. AKP’liye benziyorsa büyükşehir için oy pusulası vermiyor. böylece usulsüzlük yapılıyor.” 

açıklamasında bulundu. Aklıselim hangi insanoğlu bu açıklamayı doğru kabul edebilir ki?

*

Ama ne İstanbul seçimiymiş be. İmralı ile sıcak diyalogları yeniden başlatan, beka sorununu bir anda ortadan kaldıran bir seçim.

Peki Devlet Bahçeli ve MHP nasıl bir tepi verecek?

AKP, yeniden “çözüm süreci” derse, Bahçeli tamam mı yoksa devam mı diyecek?

Çok ama çok ilginç günler bizi bekliyor.

Son söz:

Her şey çok güzel olacak..

Bekle İstanbul..

Yazar Hakkında

Serhat Çevrim

Serhat Çevrim

Blogger, Yazar,
Atatürkçü, Genç Politikacı,
Daha fazlası için hakkımda sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumdan ayrıl

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com